Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu.

Jazda rowerem po alkoholu to temat, który budzi wiele wątpliwości i kontrowersji. Czy można prowadzić rower po alkoholu? Jakie są konsekwencje prawne i bezpieczeństwo na drodze? Co grozi za jazdę rowerem po alkoholu? Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii. Ile za jazdę rowerem po alkoholu? Najważniejszą kwestią, która nurtuje wielu rowerzystów, jest kara za jazdę rowerem po alkoholu. Czy grozi mandat za jazdę na rowerze po spożyciu alkoholu?

Więcej “Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu.”

Magdalena Murawska-Gutowska Uncategorized

Eksmisja lokatorów- czy to w ogóle możliwe?

Wynajem mieszkania może okazać się całkiem opłacalnym biznesem. Aby tak się stało, musi zostać spełniony jeden warunek – najemca powinien terminowo regulować swoje zobowiązania. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Czy jako wynajmujący mamy wtedy prawo wypowiedzieć umowę dłużnikowi i usunąć go z naszego mieszkania? Sprawdź, co mówi na ten temat prawo i dowiedz się, jak powinna wyglądać eksmisja lokatorów. Dowiedz się, kiedy i wobec kogo można ją zastosować, a w jakich przypadkach jest to niemożliwe.

Więcej “Eksmisja lokatorów- czy to w ogóle możliwe?”

Magdalena Murawska-Gutowska Uncategorized

Umowa najmu okazjonalnego- najlepszy wybór z możliwych?

Wynajem mieszkania to jedna z dość powszechnych form podreperowania domowego budżetu. Niestety czasem możemy trafić na nieuczciwego wynajmującego. Wtedy nasze plany mogą się mocno skomplikować. Aby tego uniknąć, wystarczy sięgnąć po jedno proste i dość skuteczne narzędzie, jakim jest umowa najmu okazjonalnego. Co to takiego i jakie są korzyści z jej podpisania.

Więcej “Umowa najmu okazjonalnego- najlepszy wybór z możliwych?”

“Franki”: wyrok TSUE, a zawieszenie spłat rat kredytowych

Wydaje się, że w sprawie kredytów frankowych co chwila pojawiają się coraz to nowe informacje. Mało z nich niesie za sobą takie konsekwencje, jak wyrok TSUE, który może mieć realny wpływ na życia wielu osób. Zastanawiasz się więc, co nowego wnosi wyrok Trybunału Europejskiego w kwestii zawieszenia spłaty rat kredytu frankowego?

Więcej ““Franki”: wyrok TSUE, a zawieszenie spłat rat kredytowych”

Paragony – czy można ich użyć w sprawie dot. alimentów?

Osoba występująca do sądu o zasądzenie alimentów zobowiązana jest udowodnić wysokość kosztów ponoszonych przez nią na utrzymanie wspólnego dziecka. W tym celu można wykorzystać do tego całą gamę środków. Do najczęściej wykorzystywanych należą paragony fiskalne. Czy słusznie?

Więcej “Paragony – czy można ich użyć w sprawie dot. alimentów?”

Zabezpieczenie kontaktów rodzica z dzieckiem – poradnik krok po kroku

Sprawy o uregulowanie kontaktów rodzica z dzieckiem mogą trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Na ten czas warto przeprowadzić zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem, aby rodzic w okresie bardzo długotrwałego i trudnego postępowania sądowego, mógł utrzymywać relacje ze swoim dzieckiem. Przeczytaj, jak można zabezpieczyć kontakty zgodnie z polskim prawem i co będzie do tego potrzebne.

Więcej “Zabezpieczenie kontaktów rodzica z dzieckiem – poradnik krok po kroku”

Podwyższenie alimentów- poradnik krok po kroku

Temat podwyższenia alimentów związany z aktualnym wzrostem cen i kosztów życia, coraz częściej pojawia się u osób objętych świadczeniem alimentacyjnym. Alimenty ustalone kilka bądź kilkanaście lat temu, dziś nie pokrywają już co najmniej polowy kosztów utrzymania i wychowania np. dzieci. Sprawdź, kiedy i jak można żądać podwyższenia alimentów w drodze sądowej lub pozasądowej.

Więcej “Podwyższenie alimentów- poradnik krok po kroku”

Prywatne wyjście w czasie pracy – najważniejsze informacje

Korzystanie ze sprzętu prywatnego do celów służbowych – najważniejsze informacje

Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikowi wykonującemu pracę potrzebny sprzęt (np. komputer, czy telefon). Czy pracownik wykonując obowiązki służbowe, może jednak korzystać z prywatnego sprzętu? A jeżeli tak, na jakich zasadach?

Więcej “Korzystanie ze sprzętu prywatnego do celów służbowych – najważniejsze informacje”

Zadzwoń